Jak vylepšit svou starou kuchyň? Stačí pár drobností

Posted in Interiérové doplňky

Přemýšleli jste nad kompletní rekonstrukcí kuchyně, ale zjistili jste, že je to příliš nákladné a raději byste ušetřené peníze investovali jinam? I přesto máte stále šanci na krásnou kuchyň, stačí se zaměřit na několik detailů.

Kuchyně jsou částí našeho domu či bytu, kterou obměňujeme jen málokdy. Může se ale stát, že nás vzhled kuchyně po pár letech omrzí a my budeme chtít změnu. Nemusí to stát statisíce, stačí změnit pár věcí a kuchyň bude zase úplně jiná. Na co se tedy zaměřit?

Kuchyňské úchytky

Na první pohled jeden malý detail, ve skutečnosti má však moc proměnit celou kuchyň v naprosto nový prostor. Úchytky do kuchyně se vyrábí v mnoha materiálových i barevných provedeních. Je jen na vás, které si vyberete. Pokud chcete kuchyň trochu zmodernizovat, ale máte stará vyřezávaná dvířka, nejlepší volbou budou úchytky v jednoduchých liniích. Současným trendem je kombinace dřeva a černého kovu. Naopak pokud máte strohá bílá dvířka, nemusíte se bát ani zdobených úchytek, záleží, do jakého nového stylu chcete kuchyň směřovat.

KUCHYŇSKÝ TEXTIL

Zdá se to jako maličkost, ale už jen utěrky, ručníky, chňapky a rukavice vytváří celkový dojem z kuchyně. Proto pokud chcete kuchyň vylepšit a vyhradili jste si na to nízký rozpočet, měl by toto být jeden z vašich prvních kroků. Jak jednoduché, přitom účinné.

KUCHYŇSKé doplňky

Další jednoduchou, a ne drahou změnou je výměna kuchyňských doplňků. Odkapávač jiné barvy, jednoduchý držák na kuchyňské utěrky. Jiné květináče na bylinky. Výměna háčků na utěrky, nový odpadkový koš.

Trocha třídění

Někdy bohatě stačí jen vytřídit pár starých věcí, jiné schovat do skříněk. Uděláte si tak prostor na pracovní desce a zároveň vaše kuchyň krásně prokoukne, tak proč to nezkusit.

Když už jsme u té kuchyně, nejen vybavení, ale i obsah lednice či špajzky hraje významnou roli při budování dojmu, proto je vhodné doplnit lednici o kvalitní španělské víno či španělské delikatesy.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit