PRVNÍ DÍL: Druhy kalových čerpadel

Posted in Příslušenství

Dnes si představíme tyto typy čerpadel:

  • ponorná kalová čerpadla
  • ponorná kalová s řezacím nožem
  • ponorná drenážní a odvodňovací
  • kalová povrchová horizontální čerpadla
Zajímá vás tato problematika? Klikněte a čtěte více!

kalové čerpadlo ponornéPonorná kalová čerpadla:
Ponorná čerpadla do septiku, na čerpání znečistěné vody, kalů a splašků. Čerpadla nacházejí použití v kanalizačních systémech, odpadovém hospodářství, v domácnosti, v průmyslu. Kalová čerpadla s průchodností pevných částic od 10mm až do 80 mm. Čerpadla s plovákem i bez plováku.

Ponorná kalová čerpadla s řezacím nožem:
Ponorná čerpadla s řezacím zařízením, vhodné k čerpání hustých kalů s obsahem vláknin, papíru, látky, menších kusů dřeva apod. Čerpadla jsou vybavena řezacím nožem z kvalitní oceli. Čerpadla s řezacím nožem se používají v domácnostech, v průmyslu, zemědělství…

Ponorná drenážní a odvodňovací čerpadla:
Čerpadla na odvodňování a odvodňování zatopených prostor, výkopů sklepů apod. Drenážní čerpadla na vodu s obsahem písku a pevných částic do 10 mm. Odvodňovací čerpadla se používají i pro čerpání vody ze studní, k zalévání, vyčerpávání nádrží, čerpání z vodní toků.

Kalová povrchová horizontální čerpadla:
Kalová čerpadla se samonasávací schopností. Vhodné k čerpání řídkých kalů a splašků do průměru pevných částic 10 mm. Čerpadla jsou v jednofázovém i třífázovém provedení. Kalová samonasávací čerpadla jsou vhodné do nepřetržitého provozu.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit