Jak vybrat gramofon – není to tak snadné!

Posted in Vybavení interiérů

Výběr gramofonu se může zdát jako jako primitiní záležitost, ale pokud jste rozhodlí investvat do něčeho, co v dnešním světě digitálních přehrávačů nemá tak výraznou hodnotu a ocení ho na 100 % jen pořádní hipsteři, tak by bylo vhodné, aby byl člověk před nákupem co nejlépe vzdělán a vybral si ten nej gramec pro své vlastní potřeby.

gramofon diskontní nákpy

Jak funguje gramofon?

Gramofon je dost komplexní zařízení, ale stojí za ním vcelku jednoduchá idea, která vyústila v jeho důležitost ve světe hudební historie. Deska má malinkou drážku, která se táhne od jejího okraje až ke středu; tato rýha v sobě má zakomponované malé vrásky, které přenáší vibrace na jehlu, co po nich jede. Vibrace se mění na zvukové vlny a ty se pak zesílí. Voilà– hudba.

Jak používat gramofon?

  • Chytněte vinylovou desku za okraje (ať nezašmudlíte ty rýhy, nemuselo by to hrát oukej)
  • Jemně ji položte na gramofon a fakt s tím moc nemlaťte
  • Vyberte vhodnou rychlost (někdo rád ploužáky, někdo rave parties)
  • Opatrně položte páčku s jehlou na desku (neškrábat kriste pane)
  • A až skončíte tak zas naopak
levný gramofon

Manuální nebo automatický gramofon?

Na automatu ty věci, co jsem psal výš dělat ani nemusíte. Stačí položit desku a zmáčknout tlačítko a všechno se udělá samo. Poloautomatický jenom sám zvedne jehlu. Největší sranda je asi s manuálem, stejně jako u auta, ale zas takový rozdíl v tom nebude.

Velikost gramofonu

Čím větší, tím větší desky do toho můžete sázet. Jestli jste na základce měli matiku, tak asi víte, že čím větší kruh, tím větší má i obsah. Takže s velkým vinylem si žijete víc hudby za jednu session, ale každý jak chce.

Kolik za gramofon zaplatit?

Je to jako u všeho ostatního, čím víc do toho investujete, tím větší kvalitu můžete očekávat. jestli si kupujete gramofon, tak už je jasný, že rádi utrácíte za úplné blbosti a tak se nebojte do toho dát víc. Pokud chcete držet kvalitu a zároveň zaplatit méně, tak tady máte odkaz na nejlevnější gramofony z webu Diskontní nákupy. Snad budou sloužit.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit