Chcete novou pračku? Poradíme, na co se zaměřit při jejím výběru

Posted in Ostatní

Nejlevnější pračky

Pračka představuje nenahraditelnou součástí takřka každé domácnosti. Dokážete si představit, že byste si každý den (případně každý druhý den) prali oblečení a spodní prádlo v ruce, jako tomu bylo v minulosti? Pokud přemýšlíte nad koupí nového pomocníka, měli byste si nejprve zjistit, co vám vůbec dnešní trh nabízí.

Jestliže si chcete zakoupit úplně novou pračku, neměly by vás zajímat pouze nejlevnější pračky, protože cena by neměla být až tak rozhodující.

Jaký typ pračky vybrat?

Pračky se z nejširšího hlediska rozdělují na pračky s předním plněním a vrchním plněním. Druhá zmíněná varianta bývá široká okolo 45 až 50 centimetrů a hluboká kolem 50 centimetrů. Zatímco u praček s předním plněním musíte počítat s většími rozměry, přičemž šířka bývá okolo 60 centimetrů a hloubka kolem 50 centimetrů.

Záleží také na prostorových možnostech vaší koupelny. Jestliže je koupelna spíše menší, poohlédněte se po takzvané slim verzi.

Jakou kapacitou by měla pračka disponovat?

Standardní kapacita pračky je okolo 5 až 6 kilogramů prádla. Pokud však domácnost obývá více lidí, jistě se poohlédněte spíše po větší kapacitě, alespoň okolo 7 až 8 kilogramů. Počítejte také s tím, že buben byste neměli plnit úplně. Výrobci doporučují plnění do 80 % kapacity. Důvod? Prádlo je po vytažení voňavé a nemá na sobě žádné žmolky.

Jakých hodnot by měla pračka dosahovat?

Dále by vás měly zajímat náklady na provoz. Třeba je naprostý nesmysl, kupovat o tisíc korun levnější pračku, která má energetickou hodnotu A+, než pračku s hodnotou A+++, protože úspornější pračka vám těch tisíc korun ušetří zase na provozu.

Záleží také na hlučnosti. Pokud bydlíte v domě, hlučnost asi příliš řešit nebudete. V bytě je však lepší zvolit model s nižší hlučností, abyste mohli prát i večer, aniž byste rušili sousedy.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit