Jak se pohybuje cena trapézových plechů?

Posted in Ostatní

Pokud přemýšlíte nad využitím trapézových plechů, jak už se bude jednat o střešní krytinu nebo pro obvodové pláště, interních či externích, tak vás určitě bude zajímat ceník trapézových plechů. Pojdmě se na toto téma podívat společně.

trapezovy-plech-w895-52cb63302058f0678f361e5fde6eb632

ZÁSADY PRO OBJEDNÁNÍ MATERIÁLU

Krok za krokem si vysvětlíme, jaké jsou největší zásady, abyste si mohli objednat ten správný trapézový plech.

Jako první si musíme změřit dané parametry a jejich podmínky a ty poté aplikovat na ceník plechové trapézových plechů. Každý plech je totiž jiný, jak už tvarově tak i účelově. Není přece plech jako plech. Je také rozdíl, zda chcete pouze malou část trapézového plechu či potřebujete pokrýt například celou střechu. I zde se aplikují rozdíly a limity. V každém případě se může nejen lišit varianta, kterou použijete a rozměry, ale s tím jde i cena samotná. Nejdůležitějším a nejzásadnějším krokem je tedy v prvním bodě znát rozměry odpovídající požadavkům.

Následně si také musíte vybrat přesně jak tlustý, a z přesně z jakého materiálu. Je poměrně rozdíl pokud máte plech tlustý 20 mm nebo 50mm plech.

Co určuje cenu trápezových plechů?

Pojdmě se podívat, co přesně ovlivňuje na kolik vás trápezový plech vyjde a proč tomu tak je. Jak už bylo zmiňováno hlavním parametrem, který ovlivňuje je definitivě rozměr plechu. Na výběr je velká škála od tlouštěk 0,50 cm až po 1 cm.

Dále cenu ovlivňuje z jakého materiálu je trapézový plech vyroben. Mezi nejčastějšími materiály a zároveň těmi nejlepšími, které lze použít pro trapézové plechy jsou ocel, pozink a hliník. Ceny těchto tří materiálů jsou velmi podobné i když jsou mezi něma menší rozdíly.

Nesmíme také zapomenout na ostatní doplňky k trapézovým plechům. Jedná se různé klempířské doplňky, okapové systémy, střešní příslušenství a další. Pokud připočítáme cenu těchto doplňků celkové výši vaší objednávky, cena se můžete klidně i zdvojnásobit. Na druhou stranu je lepší investovat do kvalitných materiálů, protože vám do budoucna mohou ušetřit mnoho času i peněz.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit