Jak vybrat: abrazivo do pískovačky

Posted in Ostatní

Rozhodujete-li se otryskat, chcete-li opískovat nějaký povrch, je dobré, abyste zvolili vhodný abrazivní materiál. Jedná se o směsi nezbytné pro pískování. Čištění starého nátěru nebo rzi metodou pískování je vhodné téměř pro všechny materiály, v tomto článku si řekneme, jak vybírat abrazivo do pískovačky.

abrazivo do pískovačky

Co ovlivňuje abrazivo?

Tyto materiály přímo ovlivňují výsledný efekt tryskání, protože se jedná o směs materiálů, kterou pískovačka vhání tlakem vzduchu do trysek. Díky tomu je možné tedy čistit povrchy, odstraňovat nánosy starých nátěrů nebo rzi. Aby plnilo svou funkci je nutné zvolit takový materiál, aby byl tvrdý pro odstranění nátěru, ale nepoškodil povrch materiály, který chceme lakovat. Na trhu naleznete několik druhů tvrdostí a hlavně materiálu, ze kterých je abrazivo vyrobeno.

Druhy abraziva

Obecně platí, že pískovat lze například kov, dřevo, kámen, beton, sklo nebo plast. Na základě vlastností jednotlivých abrazivních materiálů lze vybrat ten správný typ pro opracování jednotlivých materiálů. Abrazivo vybíráme také na základě pískovačky (mobilní, profesionální boxy). Zde jsou uvedena abraziva, vhodná pro výše zmíněné materiály:

  • kov: přírodní granát, ocelová drť, hnědý korund, balotina
  • dřevo: jedlá soda, přírodní granát
  • kámen (beton): skořápky ořechů, přírodní granát, jedlá soda
  • sklo: balotina, korund
abrazivo do pískovačky

Obnova abraziva v pískovačce

Pískovačky jsou vybaveny speciálním systémem recirkulace abraziva, aby nedocházelo ke zbytečnému plýtvání. S účelem úspory abraziva je používána tzv. rekuperační jednotka, která zajišťuje odsávání, čištění a opětovné tryskání abraziva.

Kde koupit?

Potřebujete-li poradit s výběrem a tento návod vám nestačil, obraťte se na společnost SPOLMONT. Ta se zabývá a specializuje na výrobu tryskacích zařízení na klíč, včetně veškerého příslušenství a servisu. Na základě toho jsou také dodavateli širokého sortimentu v oblasti abrazivního materiálu do pískovaček. Je důležité podotknout, že se tato společnost podílí na vývoji nových typů abraziv.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit