Jak vybrat dalekohled s nočním viděním?

Posted in Ostatní

Principem pro fungování dalekohledu s nočním viděním je infračervené záření. Tímto způsobem je noční vidění schopné zaznamenat danou teplotu tělesa. Samotný dalekohled je tedy schopný zpracovat toto záření, a tak i za snížené viditelnosti vykreslit daný prostor či objekt.

dalekohled nv

Jednoduše řečeno, noční vidění pracuje se zbytkovým světlem hvězd a Měsíce, které volným okem člověk nevidí. Dalekohledy s nočním viděním mají různé generace této technologie.

  • Monokulární noční vidění – patří mezi velmi rozšířené druhy nočního vidění, především díky příznivé ceně. Výhodou je i jejich velikost, nižší váha a široká využitelnost. Dané prostředí pozorujete jedním okem a zároveň můžete využít možnost montáže na hlavu.
  • Binokulární noční vidění – je na trhu nejoblíbenější, i přestože je jeho cena značně vyšší (od 12 tisíc korun). Samotný název vám napovídá, že noční svět sledujete oběma očima na rozdíl od monokulárního nočního vidění. Tento druh dalekohledu s nočním viděním je možné na hlavu také připevnit.
  • Digitální noční vidění - je najmodernešjím druhem nočního vidění na trhu. Princip vykreslování ve tmě je na práci s CCD senzory. Díky nim samotné zařízení můžete použít přes den i v noci, protože oproti klasickým nočním viděním rozeznávají senzory zbytkové světlo velmi citlivě. Důležité je však věděla, že toto zařízení použitím je poháněné baterií, což může být občas nevýhodou.

Ovládání dalekohledu

Ovládání je také dobrým poznávacím znakem kvality. Citlivost ovládání je důležité při zaostřování. Kvalitní ovládání poznáte podle plynulého chodu regulátoru. V rámci ovládání musí být dalekohled dobře tvarovaný, aby vám umožňoval dobrý úchop.

Odolnost dalekohledu

Pokud jste turista, určitě oceníte minimálně odolnost vůči vodě. Nikdy totiž nevíte, kdy vás na túře může překvapit déšť. Stejně tak, když je dalekohled voděodolný, použité materiály jsou obvykle odolnější.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit