Jak vybrat průmyslová vrata

Posted in Ostatní

Průmyslová vrata jsou artiklem, který je nadměrně zatěžován. Neustále otevírání a zavírání vystavuje všechny z komponent nadměrné zátěži. Abychom si předešli zbytečným starostem, je dobré vybírat vrata předních tuzemských výrobců. Ti kromě instalace poskytují servis i distribuci náhradních dílů. V tomto článku se zaměříme na druhy a komponenty průmyslových rolovacích vrat.

rolovací průmyslová vrata

DRUHY PRŮMYSLOVÝCH VRAT

Stejně jako garážových vrat je těch průmyslových mnoho. Ono v podstatě prvně byly ty průmyslové a následně se od nich inspirovala i ta garážová. Výběr vrat  je v jistém smyslu i "nezáviděníhodná" situace, protože výběr je velký. Existují však 3 nejpoužívanější varianty:

ROLOVACÍ VRATA

Tato vrata jsou opravdu pevná a téměř nezničitelná. Vyznačují se vysokou spolehlivostí díky minimálnímu počtu komponent. V závislosti na preferencích zákazníka lze vybírat různé varianty plášťů nebo vybavení. Funkčnost rolovacích vrat je založena na principu tzv. tažných pružin a hodí se pro logistická centra.

SEKČNÍ VRATA

Tato vrata volíme ve chvíli, kdy potřebujeme ušetřit místo. Konstrukce je instalována pod strop, tím se ušetří požadovaný prostor. Díky těmto vlastnostem je nainstalujete téměř kdekoliv, vyznačují se vysokou spolehlivostí, jednoduchým mechanismem a také údržbou. Specialitou těchto vrat je možnost integrace dveří bez vysokého prahu nebo celoplošné prosklení. Často jsou vrata vybavena otevíracími dveřmi pro průchod osob.

RYCHLOBĚŽNÁ VRATA

Tato vrata jsou speciální, ale ve vysokorychlostních provozech se stávají nezbytnou součástí a jistým standardem. Jejich předností je zlepšení klimatu, výrazné úspory energií nebo odolnost vůči nárazům.

POHON VRAT

Vrata lze ovládat "růčo" nebo elektricky. Velmi často se využívá druhé možnosti. Moderní vrata jsou standardně vybavena elektrickým pohonem, ovládaným tlačítky či speciálními spínači. Dálkový pohon není příliš doporučován. Pohon je vlastně elektromotor s řídící jednotkou, která se stará o jízdu vrat. Oproti těm garážovým není standardem instalace bezpěčnostních čidel.

rolovací průmyslová vrata

PŘÍSLUŠENSTVÍ K PRŮMYSLOVÝM VRATŮM

  • Semafor
  • Bezpečnostní radar
  • Bezpečnostní vratový zámek
  • Vratový spínač
  • Vratový záložní zdroj (UPS)

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit