Konec bloudění, pořiďte si orientační systém

Posted in Ostatní

Zažili jste někdy situaci, kdy jste potřebovali najít určitý obchod nebo kancelář ve velkém obchodním centru? Řekl bych, že to není žádnou výjimkou a tuto situaci si prožil nesčetněkrát každý. Pocity každého jedince jsou smíšené, ale v některých případech se může stát, že člověk po několika marných pokusech přestane hledat a daný obchod nebo kancelář nenavštíví. Tento článek je adresovaný vlastníkům nebo správcům těchto velkých komplexů, kteří by si měli uvědomit, že díky nedostatečnému orientačnímu systému mohou ztrácet zákazníky.

orientační systém budov

Abychom předešli bloudění po velkých budovách a obchodních centrech existuje tzv. orientační systém. Ten bývá nejčastěji realizován pomocí štítků, směrovníků a cedulí. Na základě umístění lze dělit orientační systémy na:

  • Vnitřní
  • Venkovní
  • Modulové
  • Zakázkové

Když se podíváme na navigační systém v praxi, zjistíme, že nás naprosto obklopuje. V přírodě se orientujeme pomocí turistických značek, v ulicích pomocí orientačních čísel a v budovách podle směrovek, šipek a jiných znaků. Dokonce samotná jízda v automobilu se dnes téměř neobejde bez navigačního systému.

Dalším místem, kde se s důmyslným systémem značení můžeme setkat jsou hotely, rekreační areály a sportovní komplexy, kde je nutné navigovat hosty a návštěvníky do správných pokojů a tribun. Zapomenout bychom neměli na zdravotnická nebo školská zařízení.

Výroba orientačních systémů

Před samotným návrhem je nutné prokonzultovat o kterou variantu se bude jednat. V případě realizace v exteriéru je nutné použít odolnější materiály než v interiéru. Obecně lze však říct, že se nejčastěji používá:

  • plast,
  • nerez,
  • hliník,
  • dřevo.

Mezi výhody těchto systémů patří jejich jednoduchou, intuitivnost a extrémně dlouhá životnost. Často se však stává, že cedule a štítky jsou terčem vandalů a zlodějů, kteří je kradou nebo záměrně poškozují. Pokud si zákazník nevybere ze standardních motivů je možné přizpůsobit design charakteru okolního prostředí. Jedná se o atypické a nestandardní fonty, materiály a vzory, zkrátka „fantazii se meze nekladou“, rozhoduje pouze finanční rozpočet.

Zaujala vás nabídka těchto orientačních systémů budov, které napomáhají zákazníkům nebo návštěvníkům najít to, co chtějí? Kontaktujte společnost OK DESIGN, která má mnohaleté zkušenosti ve výrobě a dokáží vám poradit, které řešení je pro váš projekt vhodné.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit