Nepodceňujte bezpečnostní značení na pracovišti

Posted in Ostatní

O nehodách, které se staly během činnosti na pracovišti slýcháme každou chvíli. Často se stávají ve velkých skladech, kde se lidé potkávají s obrovskými náklady. A bez bezpečnostního značení se nehoda může stát. Je to ale úplně zbytečné. Přitom i s tím nejjednodušším značením by se mnoha takovým nehodám dalo snadno zamezit. Pokud o značení pochybujete, máme pro vás pár důvodů, proč o něm začít vážně přemýšlet.

 1. Bezpečí

Ten nejočekávanější důvod zmíníme hned jako první. Pokud jste člověk, který pracuje v obrovských průmyslových komplexech, kde vozíky převážejí velké náklady a nikde není ani základní značení, určitě víte, jak nepříjemné je v takovém prostoru být. V těch nejvytíženějších hodinách může dojít k nepříjemným střetům na stupnici od malého šťouchnutí po (v tom lepším případě) zlomenou nohu. Bezpečnostní značení existuje proto, abyste na takové věci nemuseli myslet. Stačí se naučit, co každá značka znamená a můžete se v práci pohybovat bez obav.

bezpečnostní značení

2. Šetření povrchu

Kvalitní bezpečnostní značení není vyrobeno z lepící pásky, i když to tak může někdy na první pohled vypadat. Jedná se o materiál, který může pomoct chránit povrch podlahy před poškozením. V kombinaci s epoxidovou nebo polyuretanovou stěrkou tak získáte další ochranu pro vás základní povrch, což vám sníží náklady, které byste museli investovat do případných častých oprav.

3. Mnoho druhů

Nejedná se pouze o klasické pruhy na zemi - přechody pro chodce, značení parkovacích míst, míst pro náklady a podobně. Bezpečnostní značení existuje také ve formě polepů například na sloupy nebo na schody - všude tam, kde jde vidět lépe, než na rovné zemi.

Bez značení podlah se už neobejde žádný provoz. Nároky na bezpečnost stoupají stejně rychle jako rozsah využívání různým automatizovaných technologií, které by mohly člověku při sebemenším kontaktu ublížit. Proto byste měli na důkladné značení myslet.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit