Odolný skleník: polykarbonát a hliník

Posted in Ostatní

Skleníky jsou velmi populární a mnohdy nechybí na žádné ze zahrad. Důvodem, proč si je lidé oblíbily je možnost pěstování zeleniny i v chladnějších podmínkách, a hlavně dřív. Množství skleníků je postaveno ze skla, které však v posledních letech nahrazují odolné polykarbonátové desky. Prodej a výrobu obstarává společnost TERCOPLAST.

polykarbonátové desky prodej

Skleněný skleník je již minulostí, množství majitelů dává přednost moderním a lehčím materiálům. Do této skupiny patří například i polykarbonát, někdy také lexan. Ten je tvořen dutinkami neboli komůrkami. Lexan má spousty výhod, není však 100%. O výhodách a nevýhodách si povíme.

Proč použít polykarbonát?

Polykarbonátové desky jsou tvořeny komůrkami, které jsou vyplněný vzduchem. To zabezpečuje vhodné izolační vlastnosti omezuje tepelné ztráty. Opatříte-li skleník tímto materiálem, vytvoříte optimální klima i při přízemních mrazících na jaře nebo aktuálním tropickým teplotám. Výhodou je také snadná ohebnost a také výrazně nižší hmotnost oproti sklu.

Máte strach z poškození vlivem krupobití nebo nárazu nářadí při práci ve skleníku? Polykarbonát odolává vnějším vlivům a také mechanickému poškození. Výhodou je také skvělá propustnost světla, která se pohybuje kolem 75 %. A když se deska zašpiní, styčí ji umýt vodou, žádnou další údržbu nevyžaduje.

polykarbonátové desky prodej

Proč se polykarbonátu vyhnout?

Polykarbonát je zvláštní materiál, který jak jsem již zmínil, má nějakou tu nevýhodu. Zejména se jedná o fakt, že vlivem vysokých letních teplot se roztahuje. Aby nedošlo k poškození je nutné vytvořit nosnou konstrukci, která však není úplně na škodu. Další nevýhodou je situace, kdy potřebujete desku krátit na určitý rozměr. Místo řezu byste měli perfektně očistit od otřepků a zalepit speciální hliníkovu folií, zabraňující vniku vlhkosti a růstu řas, které poté téměř nelze očistit.

Zajímá Vás cena? Prozradím hned, že je sice vyšší než u skla, ale tato investice se rozhodně vyplatí. Společnost TERCOPLAST nabízí různé tloušťky i barvy polykarbonátových desek k prodeji.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit