Regenerace fotbalového trávníku

Posted in Ostatní

V dnešní době nejde pořídit si fotbalové hřiště a nechat ho jen tak svému osudu. Ať už máte hřiště s umělým či přírodním povrchem, je třeba provádět jeho pravidelnou údržbu. Regenerace trávníku fotbalových hřišť spočívá především ve vertikutaci, aerifikaci, dosevu, pískování a chemickém ošetření. Pojďme se na tyto procedury podívat zblízka.

Vertikutace neboli prořezání spočívá v ošetření nadzemní části travního drnu, odstranění travní plsti, která vytváří příznivé podmínky pro vznik houbových chorob. Při prořezávání je veškerý materiál také automaticky sbírán. Při aerifikaci dochází k provzdušnění a ošetření plochy zasahující do kořenového systému. Cílem je rozrušit nadměrně zhutnělou zatěžovanou plochu, urychlit vsakování vody a uvolnit místo pro přísun vzduchu a světla.


Intenzivní zatěžování hřiště způsobuje opotřebení travního porostu, takže je při regeneraci nesmírně důležité provádět dosetí plochy. Cílem pískování je zlepšení povrchové části hřiště, vyplnění vpichů po aerifikaci a srovnání drobných nerovností. A v neposlední řadě chemické ošetření, které se nejčastěji provádí proti houbovým chorobám a dvouděložným plevelům.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit