Střešní vazníky nebo krovy?

Posted in Ostatní

Otázka, kterou si klade nejspíš každý, kdo plánuje zastřešit svůj dům. Co je tedy lepší, střešní vazníky nebo krovy? A dá se to tak vůbec říct?

Tvrdit, že jedno je lepší než druhé, není právě jednoduché. A v případě těchto dvou typů střešních konstrukcí je to opravdu oříšek. Připravili jsme krátký přehled výhod vazníků i krovů, abyste si názor udělali sami.

Střešní vazníky jsou technologií moderních a úsporných příhradových konstrukcí. Mají široké využití, nejen jako střešní nosnice, nýbrž i jako nosné rámy, bednění či stropní systémy. Dají se s nimi zastřešit budovy libovolných tvarů a umožňují jedním vazníkem pokrýt až 30 metrů bez použití více jak dvou nosných příček. Díky úspoře dřeva při jejich výrobě se také dají pořídit za poměrně nízkou cenu.

Klasické krovy umožňují především větší využití půdních a podkrovních prostor. Dnes se díky moderním softwarům podstatně urychlila jejich výroba a snížila spotřeba materiálu (i tak jsou ale stále o něco dražší než střešní vazníky). Dají se s nimi zastřešit domy, pergoly, altány i další stavby.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit