Co je to městský mobiliář?

Posted in Ostatní

Městský mobiliář je zvláštní slovní spojení. Slovo městský pochopí každý. Definice mobiliáře už by mohla být pro laika o něco složitější. Co je to městský mobiliář a jeké jsou jeho typické prvky vám v tomto článku vysvětlíme.

Vysvětlení pojmu je ale docela jednoduché. Do městského mobiliáře patří všechno, co nějakým způsobem utváří vzhled a atmosféru celého města. Jsou to takové prvky, které zvyšují pohodlí ve veřejném prostranstvía a dělají jej příjemnějším. Co sem všechno patří?

Lavičky

Lavičky jsou klasika. Typické jsou pro města ty litinové, které jsou dostupné a relativně levné. Dají se sem ale zařadit také pivní sety, které můžete vidět na zahrádkách v hospodách nebo restauracích. V parcích zase najdete barevné dětské lavičky. A každý tento druh může mít obrovské množství barevných a stylových kombinací, které dotvoří jedinečnou atmosféru města.

Odpadkové koše

Města se samozřejmě neobejdou bez odpadkových košů. A čím víc, tím líp. Lidé jsou totiž líní a pokud v okruhu dvaceti metrů nevidí koš, nemají problém zahodit odpadky jen tak. Proto jsou odpadkové koše neodlučitelnou součástí každého veřejného prostoru, pokud chcete své město zachovat hezké a čisté.

Plakátovací tabule

Internetové zpravodajství je sice úžasná věc, ale nic nenahradí plakátovací tabule v centru města s veškerými informacemi o nadcházejících akcích. Ve větších městech už je sice začínají nahrazovat CLV, ale na menších náměstích je ještě nějakou dobu určitě uvidíme.

0f05f7de19b86314437052ac011f56ba

Květináče

A nemůžeme zapomenout ani na květináče. Ty sice nenajdete tak široce rozmístěné jako lavičky nebo koše, ale i tak nejsou nic neobvyklého. Hlavně ve městěch s mnoha promenádami, kde je vzhled zásadní. Krásně barevné květiny podtrhnou atmosféru odpolední procházky po městě.

Tyto typy mobiliáře můžete vídat nejčastěji. Mimo ně sem patří ještě třeba stojany na kola, vitríny a třeba i venkovní fitness stroje.

Další aktuální články:

JAK VYBRAT DALEKOHLED S NOČNÍM VIDĚNÍM?

Jak si udělat vlastní poctivé španělské CHORIZO

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit