Kolik vychází ceník polykarbonátového Lexanu?

Posted in Ostatní

Lexan je značka polykarbonátu. Polykarbonát je materiál využívaný v mnoha oborech, nepřekonatelný je zejména v jeho odolnosti proti nárazům, nízké hmotnosti a schopnosti výtečně propouštět světlo. Otázkou zůstává, zda je Lexan i cenově dostupný každému, komu se jeho vlastnosti zalíbí a chce jej využít třeba ke stavbě své terasy či zimní zahrady.

Střešní vazníky nebo krovy?

Posted in Ostatní

Otázka, kterou si klade nejspíš každý, kdo plánuje zastřešit svůj dům. Co je tedy lepší, střešní vazníky nebo krovy? A dá se to tak vůbec říct?

Tvrdit, že jedno je lepší než druhé, není právě jednoduché. A v případě těchto dvou typů střešních konstrukcí je to opravdu oříšek. Připravili jsme krátký přehled výhod vazníků i krovů, abyste si názor udělali sami.

Střešní vazníky jsou technologií moderních a úsporných příhradových konstrukcí. Mají široké využití, nejen jako střešní nosnice, nýbrž i jako nosné rámy, bednění či stropní systémy. Dají se s nimi zastřešit budovy libovolných tvarů a umožňují jedním vazníkem pokrýt až 30 metrů bez použití více jak dvou nosných příček. Díky úspoře dřeva při jejich výrobě se také dají pořídit za poměrně nízkou cenu.

Klasické krovy umožňují především větší využití půdních a podkrovních prostor. Dnes se díky moderním softwarům podstatně urychlila jejich výroba a snížila spotřeba materiálu (i tak jsou ale stále o něco dražší než střešní vazníky). Dají se s nimi zastřešit domy, pergoly, altány i další stavby.

Historie čerpadel

Posted in Ostatní

První důkazy o používání čerpadla pochází ze starověku, kdy s jeho pomocí lidé získávali vodu. Jednalo se konkrétně o pístová čerpadla (klasické pumpy), která byla poháněna buď lidskou nebo zvířecí silou.

Postupný technologický pokrok znamenal také neustálé zdokonalování jejich konstrukce, postupně vznikaly další druhy. Objevila se čerpadla lamelová, zubová, plunžrová a další.

Největší rozmach na trhu s čerpadly nastal po druhé světové válce, kdy začala fungovat také čerpadla na olej. Dnes můžeme čerpadla nalézt téměř ve všech průmyslových odvětvích, přes energetiku, potravinářský či textilní průmysl, až po ten chemický.

Lexan od Tercoplastu

Posted in Ostatní

Komůrkový polykarbonát Lexan se vyrábí ve třech barevných variantiách - čirá, šedá (opál) a kouř. Standardní rozměry jsou 2100 x 6000 mm anebo 2100 x 7000 mm, avšak firma Tercoplast Vám vystaví individuální nabídku!. Kam se dá tento polykarbonát použít? Například na rovné a obloukové přístřešky, zastávky MHD, skleníky, zimní zahrady, verandy. Dále také na zastřešení bazénu,  na průmyslové haly (zasklení světlíků a obvodových plášťů), příčky v interiérech a na reklamní tabule. Prohlédněte si propracovaný e-shop firmy Tercoplast a přesvědčte se, že není levnějšího a kvalitnějšího výrobce na českém trhu!

Dřevěný materiál dodá vašemu domu kouzlo

Posted in Ostatní

Přemýšlíte-li nad přestavbou domu, pak vám doporučujeme používat skvělý přírodní materiál – dřevo. Třeba takové palubky, trámy, hranoly a obklady ze dřeva vytvoří u vás doma kouzelnou atmosféru, kterou nic jiného vykouzlit neumí. Navíc lze dodat v jakémkoliv tvaru, vzhledu i velikosti.

dřevěné palubky na roubence

Jak čistit umělý trávník?

Posted in Ostatní

V současné době spousta měst a obcí buduje pro své občany víceúčelová hřiště, u nichž je sportovní povrch pokryt umělou trávou s křemičitým vsypem. Tato hřiště nejsou bezúdržbová a po několika letech si vyžadují čištění umělého trávníku. Tím budou opět obnoveny užitné vlastnosti.
Po několika letech ztrácí sportovní povrch na pružnosti a kvůli vysokému množství nečistot nedokáže propouštět dešťové kapky. Po dešti je tedy tento povrch potom velmi nebezpečný a hrozí zde riziko pádu uživatele hřiště. Je tedy potřeba zajistit pravidelné čištění hřiště moderními způsoby, díky čemuž se obnoví jeho původní vlastnosti a také vzhled.