Co je potřeba sledovat při výběru tlakové nádoby?

Posted in Ostatní

Vybíráte tlakovou nádobu a tak nějak vůbec netušíte, co by měly dobré tlakové nádoby mít a co ne? Pak jste na správné stopě, protože v tomto článku vám poradíme, jak na výběr.

Udělejte průzkum trhu. Tzn. prohlédněte si výrobce, varianty produktů a jejich cenové rozpětí. Vyberte si několik favoritů.
Rozhodněte se, jestli chcete horizontální nebo vertikální verzi. Vaše rozhodování bude pak snazší.
Dále zvolte objem nádoby, který bude pro vaše účely nejvhodnější.
Konečné rozhodnutí udělejte na základě zjištěné hodnoty maximálního přetlaku, připojovacího rozměru a také toho, jestli je dané provedení s vakem nebo bez.

Nenaleťte pražským podvodníkům

Posted in Ostatní

V Praze je hlavně pro cizince a lidi, kteří se v dané oblasti nevyznají, draze...Pokud nechcete naletět podvodníkům, tak se v jakékoliv oblast raději obraťte na prověřené obchodníky, u kterých dopředu víte, jaká je cena za poskytované služby.

architecture-949696 960 720

Pokud vás zajímají reality v Praze, doporučujeme se obrátit na firmu JLL, která je nadnárodní a má bohaté zkušenosti. Nemusíte se bát ani vysoké provize, protože JLL je opravdu férová firma, která má provizi nulovou anebo minimální.

Kolik vychází ceník polykarbonátového Lexanu?

Posted in Ostatní

Lexan je značka polykarbonátu. Polykarbonát je materiál využívaný v mnoha oborech, nepřekonatelný je zejména v jeho odolnosti proti nárazům, nízké hmotnosti a schopnosti výtečně propouštět světlo. Otázkou zůstává, zda je Lexan i cenově dostupný každému, komu se jeho vlastnosti zalíbí a chce jej využít třeba ke stavbě své terasy či zimní zahrady.

Střešní vazníky nebo krovy?

Posted in Ostatní

Otázka, kterou si klade nejspíš každý, kdo plánuje zastřešit svůj dům. Co je tedy lepší, střešní vazníky nebo krovy? A dá se to tak vůbec říct?

Tvrdit, že jedno je lepší než druhé, není právě jednoduché. A v případě těchto dvou typů střešních konstrukcí je to opravdu oříšek. Připravili jsme krátký přehled výhod vazníků i krovů, abyste si názor udělali sami.

Střešní vazníky jsou technologií moderních a úsporných příhradových konstrukcí. Mají široké využití, nejen jako střešní nosnice, nýbrž i jako nosné rámy, bednění či stropní systémy. Dají se s nimi zastřešit budovy libovolných tvarů a umožňují jedním vazníkem pokrýt až 30 metrů bez použití více jak dvou nosných příček. Díky úspoře dřeva při jejich výrobě se také dají pořídit za poměrně nízkou cenu.

Klasické krovy umožňují především větší využití půdních a podkrovních prostor. Dnes se díky moderním softwarům podstatně urychlila jejich výroba a snížila spotřeba materiálu (i tak jsou ale stále o něco dražší než střešní vazníky). Dají se s nimi zastřešit domy, pergoly, altány i další stavby.

Historie čerpadel

Posted in Ostatní

První důkazy o používání čerpadla pochází ze starověku, kdy s jeho pomocí lidé získávali vodu. Jednalo se konkrétně o pístová čerpadla (klasické pumpy), která byla poháněna buď lidskou nebo zvířecí silou.

Postupný technologický pokrok znamenal také neustálé zdokonalování jejich konstrukce, postupně vznikaly další druhy. Objevila se čerpadla lamelová, zubová, plunžrová a další.

Největší rozmach na trhu s čerpadly nastal po druhé světové válce, kdy začala fungovat také čerpadla na olej. Dnes můžeme čerpadla nalézt téměř ve všech průmyslových odvětvích, přes energetiku, potravinářský či textilní průmysl, až po ten chemický.

Lexan od Tercoplastu

Posted in Ostatní

Komůrkový polykarbonát Lexan se vyrábí ve třech barevných variantiách - čirá, šedá (opál) a kouř. Standardní rozměry jsou 2100 x 6000 mm anebo 2100 x 7000 mm, avšak firma Tercoplast Vám vystaví individuální nabídku!. Kam se dá tento polykarbonát použít? Například na rovné a obloukové přístřešky, zastávky MHD, skleníky, zimní zahrady, verandy. Dále také na zastřešení bazénu,  na průmyslové haly (zasklení světlíků a obvodových plášťů), příčky v interiérech a na reklamní tabule. Prohlédněte si propracovaný e-shop firmy Tercoplast a přesvědčte se, že není levnějšího a kvalitnějšího výrobce na českém trhu!